Neanderthal Admin İle Röpörtaj

Konu, 'Administrator Röportaj Odası' kısmında Simo Hayha tarafından paylaşıldı.

1. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Evet arkadaşlar merhaba. Bu da ilk mesajım. Beni tanıyan hatırlayan var mı bilmiyorum lakin inş çıkar. Bu smileyi de özlemişim ya la. :011: Neyse sonra tanışırız. Nean admin ile röpörtaj yaptım. Çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu gerçekten. Umarım beğenirsiniz. :011:

Simo Hayha: Merhaba adminim, öncelikle zaman ayırdığınız için çok teşekkürler.

Neandertal: Merhaba, ne demek her zaman ayırıcak zamanımız var dostlarımıza.

Simo Hayha: Şu anda sitelerin başında siz varsınız. Uzun zamandır siteleri takip eden birisiniz sanırım. Bu ne zamana dayanıyor? Hatta Nean admin bıraktı ve siz geçtiniz. Bu yüzden görülmeseniz de aktif üye olarak siteyle ilgileniyordunuz diyebiliriz sanırım?

Neandertal: Sitelerin başındayım evet.Uzun zamandır siteleri takip eden birisiydim yani daha doğrusu kuruluşundan beridir takipteyim siteleri..Nean bıraktı ve yerine ben geldim diyebiliriz..Ama daha önce zevkli bünyesindeki herhangi bir sitede üyeliğim hiç olmadı.

Simo Hayha: Peki neden aktif üye olarak katılma düşünceniz olmadı? Ne bilim rütbenin rengi filan da mı etkilemedi hiç. :011:

Neandertal: Aktif üye olarak katılma düşüncem oldu aslında,ama zaten belli bi zamana kadar siteler gayette iyi yönetiliyodu yani müdahale etmenin yada dahil olmanın pekte bi anlamı yoktu.Rütbenin rengi felan güzel şeyler ama bunlar benim için pek önem taşımıyor.
    Simo Hayha: Belli zamana kadar dediniz. Burada bir iki şey söyleyebiliriz sanırım. Özellikle çok uzun zaman site yetkilisi Nean adminin artık ne sebeplerle bilmiyorum fakat, sitelerle alakayı kesmesi halihazırdaki işleyişi çok bozdu bu şüphesiz. Daha önce keşke yönetimi artık devralmanın zamanı geldi diye bi düşünceniz olmadı mı?

Yani daha önce geçseydim diye bi pişmalık hissine kapıldınız mı hiç?

Neandertal: Neanın bırakma sebepleri mutlaka kendisine göre iyi sebeplerdir,ancak bu onun için özel sebepler..Evet belki biraz daha iyi bi şekilde bırakıp gitseydi iyiydi fakat olmadı..Daha önce yönetimi devralma fikrim esasen yoktu.Bana göre bişey değil diye düşündüm çünkü,yani yıllarca diğer üyelerden farksız sayılmazdım sürekli sadece takipte kaldım..Dediğim gibi iyi yönetildi belli bi zamana kadar ha yönetimi devralabilirmiydim tabiki çokta rahat devralabilirdim ancak buna gereksinim duymadım..

Pişmanlık gibi bişey söz konusu değil,sonuçta benim çok büyük bi emeğim yok sitede emeği olan arkadaşlar için sıkıntı oldu tabi böyle yapılması..Ama daha önceden ulaşılmış olsaydı tabi sitelerin başına geçerdim..

Simo Hayha: Peki artık elimi taşın altına koymam gerek diye düşünmenizi tetikleyen faktörler ne oldu? Kimsenin siteler umurunda olmaması diyebilir miyiz?

Neandertal: Aslında evet büyük bi ilgisizliğin olması beni bu noktaya itti..Vede düşündüm o kadar yıl takip ettin şimdi neden sen yapamayasın bu işi diye ve kolları sıvayıp giriştim işe..

Simo Hayha: Her şeyin mutlaka bir zorluğu vardır. Bu işe girişirken en büyük karşılaştığınız zorluk ne oldu?

Neandertal: En büyük zorluğu sıfırdan başlamak..Onca yıllık sitelerle sıfırdan başlamak çok zor oldu,her ne kadar sitelerin bi itibarı olsada 2015 den sonra zor oldu..

Simo Hayha: Bazı istenmeyen olaylar oldu geçmişte. Ayrıntılarını ben de çok bilmiyorum. Bazı site yöneticilerinin siteyi hacklamesi iddiaları bile vardı. Birçok yönetici siteden artık ayrıldı mı desem kovuldu mu desem. O dönemde yaşandı bitti tabii ki. Ama bu tip olayların tekrar yaşanacağına dair bir korkunuz var mı? İnsanlara güvenmek konusunda olsun başka konularda olsun? Bu konuda bi önlem düşündünüz mü hiç=

Neandertal: Bunlar komik şeyler,hiç bir site yöneticisi burda bu işe girişmeyi düşünmez..Bunlar bazı insanların hurafesinden ibaret,ayriyetten ben burda bi diktatör olarak gelmedim,kimseye emirler savurarak iş yaptırmıyorum gerekirse benimde saatlerce uğraşıp başından ayrılmadığım işler var,herkes uğraşıyor site için niye kendi emeğini boşa atarak böyle bi işe girişsin anlamsız olurdu bu..

Simo Hayha: Peki bu iddiaların ne kadarı doğruydu? Süresiz çizilen yöneticiler vardı en basitinden. Konuşmak istemiyorsanız ayrı tabii ki yönetimde olan yönetimde kalır ama aklıma geldi sormak istedim.

Neandertal: Bu iddaaların doğruluk payı var ancak bildiğiniz gibi tüm banlanan yöneticiler için geçerli değil,isim vermeye gerek yok zaten ki bunlarda çok eskilerden kalma adamlar..

Simo Hayha: Peki, biraz da gelecek planlarınızdan ve mevcut sitelerden konuşalım isterseniz. Şu anda sanırım 6 site aktif. Daha ne tür siteler düşünüyorsunuz? Veya düşünüyor musunuz? 6 site ile bile ilgilenmek yeterince zaten zordur, kontrol etmenin zor olacağını düşündünüz mü veya hala düşünüyor musunuz?

Neandertal: Zor,tembel insanların işidir..Şuan evet 6 site aktif zaten hepside daha önce olan sitelerimizde bunun devamı gelicek,planladığımız gibi gidersek 10 siteye yakın bi sayı olucak..Belki geçebilirde ancak şuan eldeki siteler bunlar ve uzun bi süreyi bu sitelerle sürdürücez..

Simo Hayha: İsterseniz biraz da kişisel sorular sorayım.

Neandertal: Tabii.

Simo Hayha: En nefret ettiğiniz insan tipi nedir?

Neandertal: Tembel

Simo Hayha: Peki hayatta vazgeçemedikleriniz nelerdir?

Neandertal: Kesinlikle ideallerim.

Simo Hayha: En büyük hatanız şu ana kadar ne oldu diye sorsam? Veya böyle bir hatanız oldu mu?

Neandertal: En büyük hatam muhtemelen benim içinde özel bişey olarak kalmalı yani söylemeyi istemem.

Simo Hayha: Tabii ki, özel kalmasını istiyorsanız... Hobileriniz nelerdir peki, düzenli olarak yaptığınız bir sporunuz var mı?

Neandertal: Düzenli olarak herhangi bi spor yok..Site işleri spor gibi oluyo zaten bide haliyle kendi mesleğim var yeterli bi uğraş benim için.

Simo Hayha: Üyelerimize mesajınızı da alabiliriz buradan varsa?

Neandertal: Üyelere mesajımız,beni nickimden dolayı karıştırmasınlar..Sitelerimizin tekrar oluşumuna destek versinler ve yeniden yönetimde yer almak isteyen eski arkadaşlarımız,kim olursa olsun gelsinler..

Simo Hayha: Değerli zamanınız için çok teşekkür ediyorum. Keyifli bir röpörtaj oldu doğrusu. Üyelerimiz de sizi bir nebze tanıdılar sanırım. Kafalarındaki birkaç soru işareti kalkmıştır diye umuyorum

Neandertal: Ben teşekkür ederim, umarım üyelere kim olduğumu gösterebilmişimdir.

Simo Hayha: Bence gösterdiniz. Tekrar teşekkürler ve iyi günler.

Neandertal: iyi günler..

2. Manyakwolf

Manyakwolf New Member

Sen hatırlanman mı ya :011:
    Ve Neandertal, Tolga abi değilmiş demek o_O

3. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Şimdi Manyakcığım bizim de kendimize göre bağlantılarımız var. :011:

4. Maximillion

Maximillion <span style="font: bold 15pt monotype corsiva;colo

Bar ? Para ? Kimse adına burda konuşmuyorum..O paralardan 1 kuruş yemedim,para yemek içinde bu sitelerin başına gelmedim..

5. Nemesis

Nemesis New Member

Hadi canım acayip şaşırdım ya şuan ki neanderthal bildiğimiz neanderthal- tolga abi değilmiş ha ben iptal :confused: ayrıca neandertal yazılmış neanderthal değil mi ? açıklama bekliyoruz :)
    Bu arada simo unutmadık tabi ki de ne var ne yok

6. ANARCHY

ANARCHY New Member

Tolga abi değil, Onun hesaplarını devralmış yeni bir abimiz.

7. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Evet arkadaşlar nickte ufak bi harf eksikliği olmuş. :011:

8. ChenoLeS

ChenoLeS New Member

O eskidendi , şimdi olaylar farklı :011:

9. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Nesi farklı. :011:

10. ChenoLeS

ChenoLeS New Member

Sonra konuşuruz onları şimdi çok şaapmamak lazım :011:

11. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Taam çoh şaapmayah. :011:

12. Madara

Madara New Member

Şimdi konuya bodoslama dalmak gibi olacak ama merak ettiğim bişey var ? Burda en yetkili kişi kim yahu ? :)

13. ChenoLeS

ChenoLeS New Member

Neanderthal şu anda en yetkili kişi...

14. Madara

Madara New Member

Teşekkürler dostum .

15. Mr. Scαяєcяσω

Mr. Scαяєcяσω Administrator Yetkili Kişi

Burada 2 süper admin var, ben ve nean diğer sitelerdede aynı şekilde..

16. Madara

Madara New Member

Teşekkürler seninle de ben röpörtaj yaparım artık :) . Vee maalesefki diğer siteler ilgimi pek çekemedi :/

17. Noan

Noan New Member

Mustye noldu ??

18. BASKANIM

BASKANIM New Member

Toplantı odası nerde yahu :D

19. Alejandro

Alejandro New Member

Dönsem mi acep yaw :011::011: (Scorpion, yeniler bilmez ;) )

Sayfayı Paylaş