Mr. Scαяєcяσω Admin İle Röpörtaj

Konu, 'Administrator Röportaj Odası' kısmında Madara tarafından paylaşıldı.

1. Madara

Madara New Member

Arkadaşlar bende Mr. Scαяєcяσω adminimiz ile bir röpörtaj hazırladım umarım beğenirsiniz .

Madara:
    Merhaba Mr. Scαяєcяσω vaktini ayırdığın için teşekkür ederek başlamak istiyorum :)

Mr. Scαяєcяσω: Ben teşekkür ederim esas, buyur başlayabilirsin :)
    Madara:Bildiğimiz üzere sitenin başında Neanderthal ve siz varsınız fakat insanlar Nean admini bir nebze üstte görüyor bu sizi olumlu veya olumsuz etkiliyor mu ?
    Mr. Scαяєcяσω: Bazen, fakat gerekli yerlerde müdahale ederek sorunu çözüyoruz
    Madara: Pekiii . Biraz klişe olacak ama oyuncehennemi ile nasıl tanıştınız ?
    Mr. Scαяєcяσω: Oyuncehennemi ile bu site işlerinden habersiz yanılmıyorsam 2008 senesinde abimin çok iyi bi oyun sitesi buldum demesiyle tanıştım O zamanlar partlı oyunlar modaydı bende oyunumu indirip çıkardım Zamanla üye olup konu paylaşmaya başladım Öyle öyle bu günlere geldik tabi oyuncehenneminde yükselmedim. Yani önceden admin falan değildim sitede.
    Madara: Pekii Mr. Scαяєcяσω için oyuncehennemi bir oyun sitesi bir eğlence forumu mu ? Yoksa bir iş mi ?
    Mr. Scαяєcяσω: Her ikisi, öncelikle forum sitelerinde eğlence amaçlı iş yapmıyorsan zaten baştan kaybedersin Ama bunu yakalamak için çok iş lazım .Ne kadar ekmek o kadar köfte misali.
    Madara: Anladım . Peki siz mi oyuncehenneminde yetkili olmak istediniz yoksa size mi teklif geldi ?
    Mr. Scαяєcяσω: Her zaman oyuncehenneminde bir yönetici olmak istemişimdir fakat bu bazı sebeplerden engellenmişti.Zaten kendime ait sitem vardı.Uzun zaman öncede site yazılımı işine girdim oradan dolambaçlı olarak Nean(Halil) ile tanıştık yani "bana yetki ver" vs tarzında diyalog geçmedi siteyi açtık ve beraber yönetmeye başladık ve diğer siteleride aynı şekilde.
    Madara: Anladım . Önemli sorularımdan bir tanesi de şu . Bu sitenin kalkınmasına yardım etmek zorunda değildin nede olsa siz bunu para karşılığında yapmıyorsunuz . Nean admin yönetimi devraldığı için o tek başına da yapabilirdi . Bunu Nean adminle samimiyetinden mi yaptın ? Yoksa oyuncehennemine olan sevginden mi ?
    Mr. Scαяєcяσω: Öncelikle ilk başta siteyi açma taraftarı değildim 1-2 gün cebelleştik neanla, daha sonradan ortak olduk çünkü sitenin yükseleceğinden emindik.Fakat nean teknik konulardan pek anlamaz yani nasıl desem vbulletin'den falan pek anlamaz öyle söyliyim.Bende sitenin alt yapısını hazırlayıp bırakırım.Yani nasıl üye gelir diye anlamam.Bu işlere nean koştu zaten neanın bilinmesindeki asıl sebep budur. Pek fazla üyelerle ilgilenemem dolayısıyla hem oyuncehennemini sevdiğimden ve böyle kapanıp gitmesine göz yummamamdan dolayı, ayrıcada neana güvenerek bu yola çıktık Site iyide gidiyor, başarılı olmuşuz demektir bu.
    Madara: Kesinlikle başarılı oldunuz daha da olacaksınız temennimiz . Yani sen daha çok arkadaki adamsın . Bir televizyon kanalının reji ekibi gibi ? Bunun sana yararları zararları , olumlu/olumsuz etkileri neler peki ?
    Mr. Scαяєcяσω: Olumlu etkileri şunlar; Zaten webmaster olduğum için vb'nin alt yapısındaki kodlamalar vs ile oynadıkça kendimi daha çok geliştiriyorum ve yazılım işinde bana epey yararı oluyor. Olumsuz bir etkisini görmedim sonuçta sitede tam yetkim var, bu adam neyine admin derlerse ağırıma gider tabi :)
    Madara: Pekii . Aslına bakarsanız o kadar da arkada ki adam değilsiniz şahsen bana yetkimi veren kişi siz olduğunuz için sizi Nean admini tanıdığımdan daha çok tanıyorum . Birçok kişi forumda sizi bilmekte . Onun dışında merak ettiğim bir konu da şudur . Mr. Scαяєcяσω kimdir nelerden hoşlanır üyelerimize birazcık kendinden bahseder misin ?
    Mr. Scαяєcяσω: Mr. Scαяєcяσω, bildiğiniz üzere nickini batman'in arkham serisinden alır henüz kendime nick ararken, oynadığım 2009 yılında çıkan Arkham Asylum'dan gelir.Nicki kenara bırakıp gerçekten bahsederken, isim Berk sanırım bilmeyen yoktur, yaşım 20, İzmir'de oturuyorum.Çoğunlukla İstanbul,Ankara dolaşırım, gezmeyi ve tarihi yerleri görmeyi severim tabi bu demek değil sıkıcı bi insanım :) arkadaşlarla gezmeyi tozmayı severim, çoğunlukla site işlerinle meşgul olurum zaten iyi olduğun şeyin peşinden gitmen gerekiyor ama bağımlısıda değilim, gündüz sitelerle ilgilenirim akşam gezerim.
    Madara: Eveet . Son birkaç soru kaldı . Bunlardan biri ise , sitede üyelerden beklentiniz nedir ? Benim kendi adıma beklentim biraz daha canlılık biraz daha haraketlilik. Anasayfada f5 yapmak hoş bir durum değil :) Sizin görüşleriniz neler ?
    Mr. Scαяєcяσω: Üyelerden beklentimiz, tartışma çıkarmadan, saygılı davranarak forumda durmalarıdır zaten bunun dışında bir isteğimiz yok şu ana kadar aksini yapan pek olmadı, yapanlara ise gerekli cezaları verdik.Önceden sitede banlı olan,olmayan herkese kapımızı açtık, gelsinler sevdikleri forumda ister muhabbet etsiler, ister oyun indirsinler, yardım istesinler vb. tek istediğimiz saygı.Diğer soruna gelirsek sitenin canlanması biraz zaman alabilir, şu anki hali ile inan çok canlı 3-4 hafta öncesini hatırlıyorum da sadece ben ve nean sitede olurduk, düşün.1 ayda bunlar oluyorsa katlana katlana eski haline gelebilir diye düşünüyorum ben.
    Madara: Kesinlikle katılıyorum . Şimdiki sorum ise birazcık beni ve diğer bekçi arkadaşları ilgilendiriyor :) Yönetimin biz bekçilerden beklediği nedir ? Bir bekçi gerçek bir koruyucu olmayı hak etmek için neler yapmalı ? Ve şu anda bekçiler arasında gözünüze çarpan birisi var mı ?
    Mr. Scαяєcяσω: Şu anda bekçilerden ve diğer yöneticilerden herhangi bir sıkıntım yok, sadece bekçiler ile ilgili konuşursak bekçiler gayet iyi tabiki başta sorun olabilir, onlara hatalarını göstererek yardımcı olmaya çalışıyoruz, aynısı koruyucu(mod) içinde geçerli sadece konu basmayın, önemli olan konu basmak değil detaylı konu açmaktır.Bir detaylı konu sana 100 yorum ve teşekkür getirebilir fakat detaysız ve boşa açılmış konu 3-4 teşekkür ve anca beğeni alır.Ayrıca moderasyon da yapmalılar bu konu hakkında gene yönetici bölümümüzde açıklamasını yapıcaz gerekli dökümanları ordan bulabilceksiniz.Gözüme çarpan biri var mı hayır yok zaten site yeni bu yetki sistemi önceden denenmiş olsa da oturması zaman alacaktır ama tabikide sitemiz yeni ve çalışmayan yöneticinin yetkileri, ay sonu itibariyle alınır.
    Madara: Sorularımdan birinin cevabını verdiniz demin '' ama tabikide sitemiz yeni ve çalışmayan yöneticinin yetkileri, ay sonu itibariyle alınır. '' Sitede birçok bekçi işlevsiz bir şekilde duruyor bu konuda ne yapacaksınız diyecektim . Herneyse bir diğer sorum ise göze çarpan noktalardan biri . Forumda aynı konunun açılması açıkça yasakken ben 2 3 tane pes 2016 linki görebiliyorum . Bunun önüne geçilecek mi yoksa site biraz daha toplanana kadar görmezden mi gelinecek ?
    Mr. Scαяєcяσω: Biraz daha toparlanana kadar görmezden gelincek ve neticede konuları açan üyeler bir emek harcıyor şimdi o konuları çöpe atmak yakışıkalmaz ama ilerde bununla ilgili yazı paylaşabiliriz.
    Madara: Anlıyorum . Son soru , henüz üye olmamış üye adayları için neden oyuncehennemi ? Neden bu siteyi tercih etmeliler ? Bunun cevabını verebilir misiniz :)
    Mr. Scαяєcяσω: Öncelikle burası çok köklü bir site 2005 yılından beri hizmet veren bir yer.Tabikide kapanmadan önceki yönetim keyfi üye banlamaları vs. oldukları için yeni açılan siteye gelmek istemiyor olabilirler onlara şunu söyliyim ki bizde keyfi banlama yoktur, haklıya haklı haksıza haksız muamelesi yaparız ama ilk hatalarındada ceza vermeyiz.Belki nean'ı görüp gelmiyor olabilirler tabi ondan eski nean değil farklı birisi sadece nicki devr almış bir arkadaşımız, olaya sadece nick olarak baksınlar bu işe yani.Ayrıca şu anlık olmasa bile ilerde çok kaliteli konular açılacağından eminim.Şu an sırf sohbeti ve "oyuncehennemi.com" olduğu için bile girip, zaman geçirilebilir bir site.
    Madara: Adminim tekrardan zaman ayırdığınız için teşekkür ederim umarım sorularım hoşunuza gitmiştir :)
    Mr. Scαяєcяσω: Sorular da kusur yok umarım benim cevaplarım yeterince açıklayıcı olmuştur, ben teşekkür ederim tekrardan :)
    Madara: Hepsi çok güzeldi iyi akşamlar :)
    Mr. Scαяєcяσω: İyi akşamlar :)

Evet arkadaşlar Mr. Scαяєcяσω adminimizin de söylediği gibi bu site öyle yeni yetme bir yer değil . Birçoğumuz forum ortamını oyuncehenneminde bulduk :) Bende dahil buna . Burası eskisinden daha da iyi olma yolunda ilerliyor ve ben bizzat herşeyden memnunum . Hepinizi bekliyoruz :)

2. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Güzel olmuş, emeğine sağlık...

3. Madara

Madara New Member

Teşekkür ederim dostum :) senin ki kadar olmasada :)

4. TEKÝNN

TEKÝNN New Member

gercekten cok guzel hos bır sohbet olmus böylelıkle admınımızı tanımıs olduk :)

Sayfayı Paylaş