1. Sitemizde çalışmalar devam etmektedir.
    Duyuruyu Kapat

Maximillion Admin İle Röpörtaj - 2

Konu, 'Administrator Röportaj Odası' kısmında Simo Hayha tarafından paylaşıldı.

1. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Evet arkadaşlar 2. röpörtajım oldu kendisiyle. :011: İlk Röpörtajda daha çok kişisel sorular sormuştum. Bu sefer daha çok işleyişle ilgili sorular sordum. Umarım beğenirsiniz.

Simo Hayha: Evet gene ben. :D Gene bir röpörtaj yapmak için sizinleyim. :)

Maximillion: Evet gene, alışılmış bir şey. :)

Simo Hayha: Öncelikle geçenki röpörtajımızı okumayan arkadaşlar varsa Oyuncehennemi.com'a gidip okuyabilirler. Gerçekten güzel bilgiler var adminimiz hakkında. Bugünki röportajımızda daha çok kişisel sorular yerine işleyişle ilgili sorular sormak istiyorum.

Maximillion: Esasında bu daha iyi bişey olur. Çünkü röportajda anlatmak istediklerim de kişiselden çok işlerimiz.

Simo Hayha: Evet bence de üyeleriniz de işleyişle ilgili daha çok bilgi almak ister. Zaten böylece sizi yine tanmalarında yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
    Öncelikle siteler toparlanma aşamasını geçti diyebilir miyiz? Bazı siteler tabiri caizse ölü durumdaydı (ortam olarak). Sonra kapanan birkaç siteyi yeniden açtınız. Onun haricinde yeni birkaç siteyi de bünyenize kattınız. Siteler hakkında genel bir değerlendirme yapabilir misiniz? Memnun musunuz durumdan?

Maximillion: Öncelikle en başta cehenneni açarak başladık işe. Bunun yanında zaten bünyemizde olan divx, mp3, ve diziyi yeniden açtık. Sitelerin ortam olarak ölü olması açıkcası hala pek düzelmiş değil. Bunun nedeni artık internet ortamında sadece herkes işini halledip sitelerden çıkıyor. Bu sadece bizim sitelerimizle alakalı değil Tabiiki. Ancak geçen yıl ki durumla kıyaslarsak şuan için sitelerin hiti yeniden açılmış olmasına rağmen çok iyi ve yüksek. Şu anlık gidişattan oldukça memnunuz.

Simo Hayha:
    Peki site hitini yükseltmek için aklınızda planlar var mı? Varsa ne tür düşünceleriniz var?

Maximillion: Tabiiki de planlarımız var ve oldukça hızlı gelişmelerde kaydettik. Büyük sitelerle reklam görüşmeleri yapmaya devam ediyoruz. Şu an için 5 siteyle reklam görüşmesindeyiz. Bunların haricinde sosyal medyada, tvlerdede reklam yapmayı düşünüyoruz.

Simo Hayha: Güzel günler yakın diyebiliriz öyleyse. Peki bünyenize eklemek istediğiniz site/site türleri var mı? Talep geliyor mu ya da?

Maximillion: Talep her geçen gün geliyor. En büyük iki site talebimiz adult ve hack sitelerimize var. Adult sitemiz için yabancı ve kaliteli hostlarla görüşmekteyiz. Önümüzdeki hafta kesin bir sonuç çıkıcak. Bu iki site haricinde zevkliyi format değişikliği yaratarak yaz aylarında aktif etme planımız var

Simo Hayha: Hack sitesi dediniz. Biraz daha açar mısınız?

Maximillion: V4 diğer adıyla masterhack. En çok talep gören sitelerimizden biri. VB, Mybb tarzı yazılım, bilgi gibi bir site.

Simo Hayha: Peki, sitelerde hoşunuza gitmeyen durumlar neler oluyor, var mı bir şikayetiniz?

Maximillion: Pek şikayet edicek bir durum yok. Zaten sorunlara dakikalar içerisinde müdahale ediyoruz. Aksama pek olmuyor. Her şey şuan istediğimiz gibi.

Simo Hayha: Oldukça fazla siteniz var. Sitelere yetkili bulmada sıkıntı yaşıyor musunuz? Mevcut yetkililerin yettiğini söyleyebilir misiniz?

Maximillion: Sitelerde yetkili bulma pek sorun olmuyor. Yeni arkadaşlar, eski arkadaşlar yeniden aramıza katılıyor sürekli. Şuanki sitelerdeki tüm ekiplerimiz gayet özverili ve sağlam şekilde çalışmakta. hepsinden oldukça da memnunuz.

Simo Hayha: Benim gözlemlediğim kadarıyla Maxicenters.com diğer sitelere nazaran daha az rağbet görüyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Maximillion: O konuda evet sıkıntımız var. Ancak maxicenters.com daha tam anlamıyla aktif değil orası hakkında farklı düşüncelerimiz var. Diğer işler bittiğinde oraya yoğunlaşıcağız.

Simo Hayha: Eskiden yetkli arkadaşlar bu işi gönüllü olarak yapıyordu. Şimdi yeni bi sisteme geçtiğinizi duymuştum. Değişen nedir?

Maximillion: Evet yeni bir sistem söz konusu. Eskiden sadece gönüllü çalışıyolardı ve karşılığı sadece yetki yükselmesiydi. Şimdiyse biraz olsun onlarada imtiyaz tanımak için kısaltma linkler gibi eskiden yasak olan şeyleri kaldırdık. Çünkü biz kazanıyorsak onların da kazanmaya ihtiyacı var. Artık yeni internet düzeninde işler böyle yürüyor ve bencillik yapmamız hata olur.

Simo Hayha: Umarız yetkililerimizi ayrıca motive eder bu sistem.
    Sizce de sitelerin bazı temaları biraz daha iyi tasarlanamaz mı? Yakın zamanda veya gelecekte yeni bir altyapı getirmeyi düşünüyor musunuz? VB. kullanımı giderek azalıyor zira.

Maximillion: Bu konuda androidkutusu.net'i Xenforo tabanlı kurduk. Ancak şu bir gerçek ki, VB hala en sağlam altyapı. Çünkü diğer altyapılarda sıkıntı yaşanmasına rağmen VB şuan sorunsuz. Tema konusuna gelince yazılımcımız ve tasarımcımız aynı zamanda ortağım Mr.Scarecrow bu konuda şuan için en iyisi o. Elinden gelenin en iyisini ve göze hoş geleni yapıyor.

Simo Hayha: Peki, değerli vaktinizi ayırdığınız için size teşekkür ederim. Güzel bi röpörtaj oldu doğrusu. Son olarak üyelerimize mesajınızı da alalım varsa?

Maximillion: Ben teşekkür ederim, zevkli bi röpörtaj oldu. Üyelerimiz bizi takipte kalmaya ve desteklemeye devam etsinler. Onlara daha iyi hizmet vermeye çalışacağız.

Simo Hayha:
    İyi günler dilerim, kolay gelsin.

Maximillion: Teşekkürler, iyi günler.

2. Nemesis

Nemesis New Member

Güzel röportaj olmuş eline sağlık simocum :011:

3. Simo Hayha

Simo Hayha New Member

Eyvallah. :011:

Sayfayı Paylaş